قالیشویی | قالی شویی

به شستشوی فرش ماشینی یا دست بافت با استفاده از مواد شوینده طی مراحل شستشو، خشک کردن و بسته بندی قالیشویی گفته میشود.
قالیشویی در زمان قدیم به صورت سنتی با دست شستشو صورت میگرفته است.

در سالهای پیش حدود ۴۰ سال قبل مردم فرشهای خود را کنار چشمه ها یا در منازل شستشو میدادند اولین کسانی که به این کار به دید یک شغل نگاه کردند فرشهای مردم را به وسیله گاری به کنار چشمه ها میبردند و با آب و صابون شستشو میدادند و به مردم تحویل میدادند در ده سال اول عده کمی از مردم استقبال کردند و تا سالهای متوالی این روند ادامه داشت تا اینکه در ۱۵ سال اخیر با وجود بالارفتن جمعیت و زندگی آپارتمان نشینی این حرفه تبدیل به صنعت شد زیرا دیگر کسانی که در اپارتمان و یا برج های مسکونی ساکن بودند دیگر نمیتوانستند فرشهای خودشان رو بشويند از طرفی زندگی مدرن و راحت باعث رونق کار قالیشویی گردید امروزه ۹۹ درصد مردم شستشوهای فرش خود مبل خوشخواب پتو را به عهده متخصصین گذاشتند هم برای آنها راحت است هم در مصرب آب شرب صرفه جویی میشود زیرا تمامی کارخانه های قالیشویی از آب چاه برای شستشو استفاده مینمایند.

اما امروزه با استفاده از دستگاه و خشک کن و تجهیزات صنعتی در کارخانه ها انجام میشود. در قدیم فرشها به روی زمین روی شن خشک میشد، اما امروزه داخل گرمخانه انجام میشود.
امروزه قالیشویی به عنوان یک شغل مطرح میشود و اتحادیه دارد که سال تاسیس اتحادیه قالیشویی ۱۳۵۱ میباشد.

مراحل کار :

۱ – انتخاب یک قالیشویی مناسب

مواردی که ما را از سایر قالیشویی ها متمایز می کند داشتن پرسنل مجرب و كيفيت و سرعت در ارائه خدمات می باشد .

۲ – نحوه تماس و ثبت سفارش

سفارش از طریق تماس با ما بوده و در آينده اي نزديك از طريق اپلیکیشن و وبسایت ما انجام خواهد پذيرفت . در آنصورت با سفارش از طریق وبسایت می توانید از تخفیف ۱۰ درصدی ما استفاده کنید . همچنین با سفارش از اپلیکیشن می توانید مرحله به مرحله از روند کار خود مطلع شوید .

۳ – جمع آوری فرش

جمع آوری فرش ها باید با دقت خاصی انجام شود تا کوچک ترین آسیبی به آن ها وارد نشود .

۴ – شست و شوی فرش

شست و شوی فرش ها با بهترین و با کیفیت ترین دستگاه ها انجام می شود و پس از شست و شو توسط کارشناسان ما نیز بررسی خواهد شد .

۵ – انتقال فرش به منزل شما

پس از هماهنگی های لازم ، همکاران ما فرش ها را به شما تحویل می دهند و در صورت رضایت نسبت به پرداخت هزینه اقدام می کنید . اگر سرویس VIP را انتخاب کنید تیم ما فرش های شما را پهن خواهد کرد .